Silvia Beláková

DANCE & CHOREOGRAPHY

silvia tanec

 

Silvia Beláková

 

interpret, pedagóg, choreograf

Narodená 8.2.1980 v Bratislave

Absolventka VŠMU v Bratislave, odbor pedagogika moderného tanca. Od roku 1993 – 2002 bola členkou Tanečného Divadla Bralen, kde momentálne pôsobí ako externý pedagóg. Ako interpret účinkovala v muzikálových produkciách v Čechách a na Slovensku ( Nová scéna, Bratislava, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Městské Divadlo Zlín, Městské divadlo Brno. Od roku 2000 spolupracuje s choreografom a režisérom Jánom Ďurovčíkom. ( Rómeo a Júlia, Gasp, Bolero). Vytvorila choreografie pre Tanečné divadlo Allegro „Aj tak všetko dokopy“, „Jej dcéry“, pre projektovo – komerčné zoskupenie Dance all stars. Ďalej vytvorila choreografie v predstaveniach Fidlikant na streche, Majster a Markétka, Muž z kraje La Mancha ( MD Zlín), Aj kone sa strieľajú, Rent.( DAB v Nitre), Motýlek, Kosa (Divadlo Bolka Polívky, spolok Frída), charitatívny projekt Hniezda záchrany.

V súčasnosti je stálou členkou Slovenského divadla tanca.

silviastory-prednatanecnice

Novinky

Alžbeta BÁTHORY Alžbeta BÁTHORY 20-07-30 - Alžbeta BÁTHORY muzikál    Originálne a... More detail
West Side Story West Side Story 19-08-26 -   režisér : Ján Jackuliak choreograf : Silvia Be... More detail
Rozprávka so šťastným koncom Rozprávka so šťastným koncom 19-04-07 -   Pripravujem v Slovenskom národnom divadle  ... More detail

Návšteva

20053
DnesDnes28
VčeraVčera40
Tento týždeňTento týždeň156
Tento mesiacTento mesiac727
CelkoveCelkove20053

GASP 3

gasp1Divadlo Heineken tower stage pripravuje v súčasnosti novú premiéru, pokračovanie úspešnej tanečnej show GASP 3. Túto show najlepšie vystihnú slová ako pohyb, jedinečnosť, vzrušenie a zábava. Podmanivé a nápadité predstavenie je plné neočakavaných prvkov, ktoré uchvátia rýchlosťou a virtuozitou tanečných šialencov rytmu.
GASP 3 nesie špecifický rukopis Jána Ďurovčíka a nadväzuje na najúspešnesiu sériu tanečných predstavení na Slovensku – GASP a GASP 2.V novom predstavení dochádza k prepojeniu klasických a netradičných foriem tanca s nábojom humoru a prvkami folklóru. Nosným pilierom predstavenia je rytmika a prekvapenie, ktoré "šialenci rymtu" udržiavajú pomocou nekonvečných "hudobných" nástrojov. Prekvepanie by však nebolo ak by sme o ňom hovorili skôr, ako ho diváci budú mať možnosť na vlastnej koži zažiť.

GASP 3 sa odohrá v Bratislave len 5 krát!!!gasp2

 

Termíny predstavení:

5.máj 2011 – 1.premiéra

6.máj 2011 – 2.premiéra

7.máj 2011

28.máj 2011

29.máj 2011