Silvia Beláková

DANCE & CHOREOGRAPHY

silvia tanec

 

Silvia Beláková

 

interpret, pedagóg, choreograf

Narodená 8.2.1980 v Bratislave

Absolventka VŠMU v Bratislave, odbor pedagogika moderného tanca. Od roku 1993 – 2002 bola členkou Tanečného Divadla Bralen, kde momentálne pôsobí ako externý pedagóg. Ako interpret účinkovala v muzikálových produkciách v Čechách a na Slovensku ( Nová scéna, Bratislava, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Městské Divadlo Zlín, Městské divadlo Brno. Od roku 2000 spolupracuje s choreografom a režisérom Jánom Ďurovčíkom. ( Rómeo a Júlia, Gasp, Bolero). Vytvorila choreografie pre Tanečné divadlo Allegro „Aj tak všetko dokopy“, „Jej dcéry“, pre projektovo – komerčné zoskupenie Dance all stars. Ďalej vytvorila choreografie v predstaveniach Fidlikant na streche, Majster a Markétka, Muž z kraje La Mancha ( MD Zlín), Aj kone sa strieľajú, Rent.( DAB v Nitre), Motýlek, Kosa (Divadlo Bolka Polívky, spolok Frída), charitatívny projekt Hniezda záchrany.

V súčasnosti je stálou členkou Slovenského divadla tanca.

silviastory-prednatanecnice

Novinky

West Side Story West Side Story 19-08-26 -   režisér : Ján Jackuliak choreograf : Silvia Be... More detail
Rozprávka so šťastným koncom Rozprávka so šťastným koncom 19-04-07 -   Pripravujem v Slovenskom národnom divadle  ... More detail
Michal Belák Michal Belák 18-12-16 -     Michal Belák - životopis môj dedko /normalizačný... More detail
CARMEN CARMEN 18-12-12 - SLOVENSKÉ DIVADLO TANCA   (televízny záznam predstavenia... More detail
MAMA MIA MAMA MIA 18-11-18 - MAMA MIA Nová scéna - 10. novembra 2017        ... More detail

Návšteva

11180
DnesDnes11
VčeraVčera20
Tento týždeňTento týždeň31
Tento mesiacTento mesiac341
CelkoveCelkove11180

Silvia s Argollou v Južnej Korey

{avsplayer videoid=7}

Šikovní slovenskí umelci prerazili do sveta a počas dvoch májových týždňov budú vypredávať dvojtisícovú halu v supermodernej Južnej Kórey.

Slovenskí umelci sa dostali medzi svetovú špičku akrobacie, zábavy a cirkusového umenia. Juho-kórejske mesto Kwangyang sa stáva usporiadateľom prestížneho World Art Circus Festival (Svetový festival cirkusových umení), na ktorom budú vystupovať umelecké súbory z celého sveta (medzi inými USA, Anglicko, Čína, Mexiko). Efektné jeden a pól hodinové vystúpenie 17-tich umelcov slovenskej Argolly si vybrali priamo juhokórejskí producenti.
Vystúpenia sa budú skladať zo špičkových akrobatických aktov - silová akrobacia Hand To Hand, výšková akrobacia na hodvábe a na visiacom kruhu, lietajúci akrobati, kontorzia - hadia žena, tanec s ohňom, akrobacia s kockou, akrobacia cyr wheel, akrobacia vo vodnom bazéne, pyro show, súčasný tanec, spevácke a hudobné čísla, ako aj vizuálne efekty a multimediálne prvky. Túto efektnú show bude mať možnosť vidieť viac ako 60 000 divákov.
Predstavenie nesie názov Argolla 5th Element (Argolla piaty element). Režisérka Silvia Poláčková z Argolly vysvetľuje: "V hodinu a pol trvajúcom predstavení prinášame novú dimenziu moderného cirkusového umenia a performing arts. Príbeh o hľadaní tajomného piateho elementu je viacrozmerným umeleckým dielom. Publiku prináša zábavu, napätie, osobitú vizuálnu estetiku, špičkové artistické výkony a kvalitnú hudobnú produkciu, ako aj ucelený príbeh o ľudskom hľadaní toho, čo vo svojej hĺbke spája všetky javy."
Argolla pôsobí na Slovensku už sedem rokov ako priekopník moderných cirkusových umení, ktoré v sebe spájajú artistiku, tanec, divadlo a multimediálne výrazové prostriedky. Svoje vystúpenia realizovala na Slovensku (napríklad na festivale Pohoda, pri zasadaní štátov NATO, či počas priamych prenosov MISS Slovensko), ale aj v mnohých krajinách sveta – v arabskom Katare pri príležitosti otvorenia športového komplexu Aspire, v gréckych Aténach počas finále futbalovej Ligy majstrov alebo v Macedónii na hlavnom námestí mesta Skopje, ako vyvrcholenie divadelného festivalu MOT).

 argollasouthkoreaworldcircusartsArgolla5thElementPosterB